Indoor Cycling - aerobní vyžití pro každého

Cycling

SCHWINN® Cycling je speciální aerobní činnost, která je efektivní formou spalovacích tréninků. Spálených kalorií na lekci je mnohonásobně více, než na obvyklých sálových aerobních lekcích. Mimo to je účinným kardiovaskulárním tréninkem, který vás dostane do kondice.

SCHWINN® Cycling je více než jen cvičení, je to speciálně upravený cyklistický program pro fitness centra. Je kombinací základních cyklistických pohybů s motivačními metodami.

SCHWINN® Cycling je aktivita na indoorových kolech, v kombinaci s hudbou a terénem, který je modelován instruktorem.

Hledáte důvod, proč byste se měli přidat právě Vy? Tady jsou:

  1. SNADNOST - každý se může zúčastnit. Už první hodina je efektivní. Každý jede podle svých možností, ať je to začátečník či pokročilý.
  2. MOTIVACE - hudba, trenér a skupina motivovaných lidí všech úrovní fitness.
  3. ÚSPĚCH TRÉNINKU - každý si zvolí svou úroveň intenzity podle svých cílů, kterých chce dosáhnout a my vám poradíme, jak na to.
  4. ZDRAVÍ - cyklistika Schwinn má minimální vliv na vaše klouby, zvyšuje úroveň vaší koordinace a posílení svalů, snižuje procento tuku v těle, zlepšuje vaši fyzickou kondici a po každé lekci se budete cítit jako "znovuzrození".
  5. ZÁBAVA - trénujete dohromady v kolektivu, už to je osobní výzva.

Základní rozdělení lekcí podle obtížnosti a zaměření: 

Recover (regenerační jízda) - aktivní regenerace po těžkém tréninku, lehký začátek po zranění nebo nemoci, 50-65% z MTF

Low End Endurance (nízká vytrvalost) - dlouhá ustálená jízda od 30 min po několik hodin, zlepšuje metabolismus tuku a kardiovaskulární systém, 65-75% z MTF (=MHR) pozitivně stimulují imunitní systém. Svojí náplní jsou nejvhodnější na spalování tukových zásob.

High End Endurance (vysoká vytrvalost) - nazývá se "rozvojovou zónou" kardiovaskulárního systému. Delší jízda ve "vyšší" aerobní zóně - 75-85% MTF.

Hill (kopec) - jedná se o delší jízdu v horách. Zlepšení lokalní svalové vytrvalosti a specifické síly. Stejný kardiovaskularní stimulus jako vysoká vytrvalost. 75-85% MTF.

Extensive Interval (extenzivní interval) - plánované změny mezi prací a odpočinkem za poměru 2:1. Vrcholy jsou na aerobním/anaerobním prahu, ale ne nad! Zlepšení výkonnosti na prahu 65-85% MTF.

Fartlek (fartlek) - může být použit v nižší a vyšší aerobní zóně. Fartlek znamená "hru s rychlostí". Typický fartlek trénink má pro jezdce vždy překvapující charakter. Fartlek sestává z měnící se vzdálenosti a intenzity práce. 65-85% MTF.

Všem klientům doporučujeme používat měřiče tepové frekvence. Kontrola tepové frekvence Vám pomůže maximálně zkvalitnit a zefektivnit vaše cvičení a dosáhnout výsledků, které očekáváte. Tyto měřiče je možné zakoupit za výhodných podmínek ve FitnessRelax. O aktualní nabídce se informujte na recepci.

MTF = maximální tepová frekvence

Muži 220 - věk

Ženy 226 - věk

S dalšími dotazy se obracejte na instruktory, kteří vám je rádi zodpoví.  

Rezervace a rozvrhy lekcí